Krzysztof Daukszewicz

 

Satyryk, poeta, piosenkarz i kompozytor, autor znany m.in. z cyklu Listów do Pana Hrabiego oraz popularny komentator Szkła kontaktowego emitowanego na antenie TVN24 tak pisze o swojej najnowszej książce: Drogi Czytelniku, Prosto z ambony to zbiór moich felietonów i humoresek, które były zamieszczane w latach 2007-2016
w miesięczniku
Łowiec Polski. Jeden
z komplementów, jakie otrzymałem w tym czasie, nie wiem czy nie najważniejszy, brzmiał tak:
„Panie Krzysiu, od momentu kiedy pan zaczął pisać do Łowca i pana felietony zaczęła czytać moja żona z moją mamą, nie mam w domu żadnych kłopotów z przedłużaniem prenumeraty tego pisma”.

Mam nadzieję, Drogi Czytelniku, że z Tobą stanie się podobnie.

Prosto z ambony to zbiór znakomitych felietonów popularnego satyryka ubarwiony rysunkami zmarłego w 2015 roku Juliana Bohdanowicza.

patron książki

kup książkę

przeczytaj fragment książki

8 lutego 2017

Jest to tak pozytywna publikacja, że jeśli dopadnie Cię chandra, to koniecznie po nią sięgnij. – przekonuje autorka bloga Bookmoment. W pełni się z nią zgadzamy!

 

25 stycznia 2017

[…] mało kojarzę Krzysztofa Daukszewicza […] nie wiem jakie autor ma poglądy polityczne. Tytuł też niewiele sugeruje […]. Podeszłam do tej książki bez jakichś szczególnych oczekiwań i przepadłam po pierwszym felietonie. Kupa śmiechu i nie z przewagą kupy, jak mawiał Chandler Bing, a naprawdę bardzo, bardzo zabawne teksty, najchętniej non stop publikowałabym fragmenty na Fejsie, bo po prostu się śmiałam. I jeszcze czułam imperatyw czytania innym. […] To niesamowite, druga książka z rzędu, która mnie rozbawiła do łez. – tak w entuzjastycznej recenzji autorka bloga Z pasją o dobrych książkach zachęca do lektury najnowszej książki Krzysztofa Daukszewicza. Dziękujemy!

 

13 stycznia 2017

- Świetna książka na poprawę humoru. Pochłonęłam w trzy wieczory i powiem Wam, że to były bardzo udane wieczory. – pisze w swojej recenzji Małgorzata Bojarun, autorka bloga Półeczka z niebieskimi migdałami. Dziękujemy!

 

8 stycznia 2017

- W wielu felietonach myśliwy czy zwierzyna to tylko punkt wyjścia do szerszej refleksji, ale praktycznie niemal każdy tekst, a właściwie dzieło Krzysztofa Daukszewicza, to prawdziwa perła – i najprzedniejszej satyry, i komentarza do otaczającego nas świata, a nierzadko także do aktualnych wydarzeń. – tak Mirosław Głogowski zachęca do lektury „Prosto z ambony” w recenzji, która ukazała się na łamach styczniowego numeru Łowca Polskiego. Dziękujemy!

 

30 grudnia 2016

„Prosto z ambony” jest przykładem ciepła, spokoju, jest balsamem na skołatane współczesnym trybem życia nerwy. Jest też najlepszym panaceum na depresję oraz … bodźcem do przysposobienia sobie kota bądź psa – może wówczas nieco humoru Daukszewicza wniesiemy do swojego codziennego życia. – przekonuje w swojej recenzji Justyna Dul, autorka bloga Qultura Słowa.

 

28 grudnia 2016

Wydaje mi się, że najłatwiej było, jeśli chodzi o swobodę tego co się mówi, kiedy funkcjonowało coś takiego jak Sejm kontraktowy. […] Wtedy w telewizji nikt nie pytał, co ja będę mówił ze sceny, gdy program był rejestrowany. A w tej chwili z moim repertuarem […] ja bym nawet nie przekroczył bram telewizji publicznej. Bo wszystko by było uznane za hańbę i zdradę. – mówi Krzysztof Daukszewicz w wywiadzie, którego udzielił Markowi Zaradniakowi z Głosu Wielkopolskiego.

 

21 grudnia 2016

Jego felietony są zabawne, wielokrotnie uśmiechałam się sama do siebie, a kilka razy nawet śmiałam w głos i choć starałam się znaleźć jakieś minusy, nie znalazłam ani jednego. – tak najnowszą książkę Krzysztofa Daukszewicz recenzuje autorka bloga Thieving Book.

 

17 grudnia 2016

Teksty są niewielkie objętościowo, więc autor dba o nasycenie ich dobrymi puentami, prowadzi opowieści tak, by zatrzymać przy sobie czytelników. Bardzo rzadko zdarza się, że nadbudowywana scenka jest lepsza niż jej podsumowanie, ale wynagradza to ilość dowcipów. Daukszewicz jako wytrawny satyryk wie, jak wywołać śmiech czytelników […] – tak Izabela Mikrut, autorka bloga tu-czytam, zachęca do lektury "Prosto z ambony". Dziękujemy!

 

10 grudnia 2016

Najnowszą książkę Krzysztofa Daukszewicza, „Prosto z ambony”, zauważyła poznańska Gazeta Wyborcza. Dziękujemy!

 

22 listopada 2016

Mam różne pomysły na pisanie i to wcale nie musi być pisanie o polityce. Czasami czuję się jak jeden z kotów, w tym dowcipie. Dwa koty idą przez pustynię, idą godzinę, idą drugą godzinę, idą trzecią i nagle jeden mówi do drugiego – stary ja nie ogarniam tej kuwety. I ja się właśnie tak czuję. Czasami już tego nie ogarniam. Dzisiaj mam ze sobą swoją książkę Prosto z ambony, którą wczoraj odebrałem z hurtowni i jeszcze jej nie ma w żadnej księgarni. To są humoreski, moje felietony, podobno niektóre bardzo śmieszne i praktycznie apolityczne, czyli można czasem coś takiego napisać. Mało tego, ja to już bym chciał nawet odpuścić tę politykę. – deklaruje Krzysztof Daukszewicz w wywiadzie, jakiego udzielił Agacie Napierskiej na portalu Kulturalni.pl

© 2016   Wydawnictwo Szelest sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.