Irena Kwiatkowska

 

Porywająca biografia Ireny Kwiatkowskiej, jednej z najwspanialszych
i najpopularniejszych polskich aktorek wszech czasów. Odtwórczyni niezapomnianych ról: Kobiety Pracującej
w „Czterdziestolatku”, Zofii Jankowskiej
w „Wojnie domowej” i Makowskiej w „Hallo Szpicbródka, czyli ostatni występ króla kasiarzy”. W książce opowiadają o niej m.in. Piotr Fronczewski, Wojciech Młynarski, Maria Czubaszek, Edward Dziewoński i Jan Kobuszewski.

kup książkę

przeczytaj fragment książki

pdf

epub

mobi

2 października 2016

Czytając, niemal widzi się Kwiatkowską przed oczami z tą jej werwą, z tym nerwem, z tą żywiołowością i ekspresją. Humoru nie traci nigdy. Niezależnie od tego, czy wspomina świat dzieciństwa w wielokulturowej Warszawie w dwudziestoleciu międzywojennym, czy relacjonuje przebieg powstania warszawskiego z perspektywy żołnierki AK, czy też mówi o absurdach PRL-u, w którym wybuchła jej kariera aktorki i kabarecistki. – pisze Artur Zaborski na stronach portalufilmowego.pl

 

22 sierpnia 2016

Całość jest napisana bardzo przystępnym językiem, który umożliwia płynne i wciągające czytanie. – czytamy w recenzji książki „Irena Kwiatkowska i znani sprawcy” umieszczonej na blogu Książkowir.

 

5 lipca 2016

Książka Romana Dziewońskiego, znawcy i badacza polskich kabaretów i satyry, to rzetelna opowieść o kształtowaniu się osobowości artystycznej aktorki. To także wspomnienia przedwojennej Warszawy i umiłowanie tradycji. – pisze Jerzy Doroszkiewicz w recenzji zamieszczonej w Kurierze Porannym.

 

30 czerwca 2016

„Irena Kwiatkowska i znani sprawcy” to bardzo dobra książka, która z pewnością spodoba się tym, którzy kochają polskie kino. […] Moja mama powiedziała, że mi ją zabiera i nie odda. Coś czuję, że lektura pochłonie ją do reszty :) – tak pisze w swojej recenzji książki Romana Dziewońskiego autorka bloga MajkaBloguje.

 

25 czerwca 2016

Doskonale napisaną, wzbogaconą zdjęciami aktorki książkę możemy uznać za hołd złożony aktorce, za dokument opisujący nie tylko drogę Kwiatkowskiej do sławy, ale i do ludzkich serc. – napisała Justyna Gul w recenzji książki Romana Dziewońskiego, która ukazała się na blogu Qulturasłowa.

 

22 czerwca 2016

Niniejsza książka to zdecydowanie nie sucha biografia znanej osoby. To coś zupełnie innego. Oczywiście znajdziemy tu informacje o pani Kwiatkowskiej, jej życiu i twórczości. Istnieje jednak jeszcze sprytnie wplecione tło dla biografii artystki. Dzięki temu książkę czyta się bardzo przyjemnie i z zainteresowaniem. – pisze w swojej recenzji autorka bloga Kulturalnie BP Jaćmierz.

 

16 czerwca 2016

- Irena Kwiatkowska powtarzała, że trzeba "pracować, pracować i jeszcze raz pracować". Była zdania, że trzeba być rzemieślnikiem - opowiada pisarz Roman Dziewoński w audycji na antenie radiowej Jedynki.

 

9 czerwca 2016

- Irena Kwiatkowska to wyjątkowa postać. Nie ma, nie było i nie będzie drugiej takiej kobiety. Jej brawurowe kreacje aktorskie zostały owiane wielką sławą, znają ją liczne pokolenia, a pamięć po niej pozostanie na długi czas. – pisze autorka blogu Zakładka recenzując książkę Romana Dziewońskiego „Irena Kwiatkowska i znani sprawcy”.

 

8 czerwca 2016

- Piękna książka! Urocza w swej delikatności, mocna w ilości przekazywanych faktów, piękna w lekkości pióra p. Dziewońskiego. – pisze o biografii „Irena Kwiatkowska i znani sprawcy” autorka bloga „Półeczka z niebieskimi migdałami”.

 

3 czerwca 2016

„Irena Kwiatkowska i znani sprawcy” w tym wydaniu okazuje się książką jeszcze bardziej wartą uwagi. Nadmierne zabawy graficzne nie rozpraszają, czytelnicy pozostają sam na sam z bohaterką tomu i jej rolami – i całym gronem życzliwych „znanych sprawców” – świadków zjawiska i przyjaciół. – tak do lektury książki Romana Dziewońskiego zachęca Izabela Mikrut, autorka bloga TU CZYTAM.

 

2 czerwca 2016

Biografia […] porywająca i ciekawa, wszak przybliża nam, nie tylko scenicznie, ale i prywatnie jedną z najwspanialszych i najpopularniejszych polskich aktorek wszech czasów. – tak o książce „Irena Kwiatkowska i znani sprawcy” pisze na swoim blogi MatkaWygodna

 

13 maja 2016

Premiera książki „Irena Kwiatkowska i znani sprawcy” autorstwa Romana Dziewońskiego będzie miała miejsce na Warszawskich Targach Książki. Jej egzemplarze będzie można kupić na stoisku hurtowni: Motyle Książkowe (28/D3). Zapraszamy na Stadion Narodowy od 19 do 22 maja!   

© 2016   Wydawnictwo Szelest sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.