Andrzej Mogielnicki

 

Kryzysowa narzeczona istniała naprawdę!

To nie tylko przebój wszech czasów Lady Pank, lecz także soczysta, miłosna opowieść. Andrzej Mogielnicki, autor tekstu przeboju „Kryzysowa narzeczona”, w swym powieściowym debiucie zdradza kulisy tego najbardziej tajemniczego romansu lat 80.
I robi to koncertowo! Perfekcyjnie łączy erotyczne sekrety bohaterów z atmosferą peerelowskiej Warszawy. Znakomita książka do czytania „przy zgłuszonym odbiorniku”.

 

 

Janusz Panasewicz
poleca naszą książkę!

kup książkę

przeczytaj fragment książki

29 listopada 2016

Jak z perspektywy Karaibów wyglądało przyjęcie w Polsce mojej debiutanckiej powieści? Zaskakująco przyjemnie – stwierdza Andrzej Mogielnicki udzielając wywiadu Arkadiuszowi Bartosiakowi i Łukaszowi Klinke. Tekst ukazał się we wrześniowym Playboy’u. - Zebrałem sporo pochlebnych recenzji. Ale najlepsze było, że po ukazaniu się książki zgłosiło się do mnie kilka pań i oświadczyło, że to powieść o nich, chociaż tytułowa bohaterka – oględnie mówiąc – nie jest postacią kryształową! Z tej grupki może jedna była najbliżej prawdy.

 

6 kwietnia 2016

„Kryzysowa narzeczona” nie jest bynajmniej sentymentalnym lamentem starzejącego się tekściarza. To niezwykle dowcipnie podana w pigułce historia Polski, w której tle szczęśliwie
nie brzmi „Jak się masz kochanie” Happy Endu, tylko grzmią na gitarach Jimi Hendrix, na bębnach Ginger Baker, a cienkim głosikiem piosenkę o paryskiej prostytutce śpiewa były kontrabasista jazzowy.- pisze Jerzy Doroszkiewicz w recenzji opublikowanej w Kurierze Porannym.

 

5 marca 2016

- Barwne opisy, ciekawe dialogi i muzyka płynąca z każdej kartki, to idealne połączenie!
– zapewnia Klaudia na swoim blogu Książkowir.

 

29 lutego 2016

- Rzecz się dzieje w PRL-u. […] Uważam, że opisy tamtejszych realiów są wybitne. Zawsze wiedzieliśmy, że Mogiel pisze świetne teksty piosenek, ale okazało się, iż jest też
znakomitym obserwatorem rzeczywistości i prozaikiem – przekonuje Maria Szabłowska
w krótkiej recenzji książki „Kryzysowa narzeczona” Andrzeja Mogielnickiego nadanej na fali radiowej Jedynki.

 

25 lutego 2016

- Chwytam za okładkę, a na niej szacowni dziennikarze muzyczni cmokają, że książka kozak
[…] i że wreszcie dowiedzieli się, kto był tą narzeczoną. Kurde – pomyślałem sobie – ja też
chce wiedzieć! Tym bardziej, że gra wstępna kartkowania przebiegła nad wyraz atrakcyjnie
i od razu przeistoczyła się w zachłanna konsumpcję nieoczekiwanego związku […] – tak
o swojej przygodzie z „Kryzysową narzeczoną” Andrzeja Mogielnickiego pisze Artur Rawicz
z portalu CGM.pl

 

22 lutego 2016

- Nie, nie jest to z pewnością wielka literatura. […] książeczka daje natomiast chwilę (circa
2 godziny) zdrowego oddechu od literatury, która bezzasadnie pretensje do wielkości sobie
rości. – zapewnia Piotr Bratkowski z Newsweeka po lekturze „Kryzysowej narzeczonej”
Andrzeja Mogielnickiego.

 

12 lutego 2016

- Gratka dla dzisiejszych 40- i więcej latków, którzy w czasach swej burzliwej młodości
słuchali polskiego rocka i z pewnością pamiętają „Kryzysową narzeczoną”. – napisano
o debiutanckiej powieści Andrzeja Mogielnickiego w Kurierze Lubelskim.

 

6 lutego 2016

Wszyscy maniacy muzyki, zwłaszcza z romantycznego pokolenia mającego dziś ponad
40 lat, po przeczytaniu „Kryzysowej narzeczonej” Andrzeja Mogielnickiego będą mieli
wrażenie, jakby ktos stał za lustrem, w którym każdego ranka odbija się ich oblicze.
Zbieraliście winyle, kasety, polowaliście na nowe albumy, nagrywaliście płyty z radia na magnetofonie szpulowym? To książka dla was. – przekonuje autor bloga vinyl.blog.pl

 

5 lutego 2016

- Łobuzersko-nostalgiczna opowieść o grupie kumpli uzależnionych od muzyki. W tle
Warszawa w pigułce od lat 60. prawie do dziś. - tak Wojciech Tymowski w warszawskim
wydaniu Gazety Wyborczej streszcza "Kryzysową narzeczoną" Andrzeja Mogielnickiego.

 

30 stycznia 2016

- Z czytaniem tej książki jest trochę tak jak ze słuchaniem po raz pierwszy płyty. Zazwyczaj
robię to dość niecierpliwie, tak by jak najszybciej ogarnąć resztę, wyłowić promujący całość utwór i wstępnie podzielić resztę na „łał”, „ok.”, „w tłoku ujdzie” i „przerzuć dalej”. Dopiero
kolejne słuchanie i kolejne, to zagłębianie się w poszczególne utwory i rewizja pierwszego wrażenia. I tak też jest z książką Andrzeja Mogielnickiego „Kryzysowa narzeczona”. To dobra lektura na więcej niż raz. A przy tym krótka, tania i daje możliwość dostrojenia do niej
świetnej ścieżki dźwiękowej. – pisze Aneta Stawiszyńska-Marciniak z portalu MNZ.pl

 

27 stycznia 2016

- W powieściowym debiucie Mogielnicki pisze o fascynacji swojego pokolenia muzyką
rockową i jest to w tej książce wątek najciekawszy. – napisał Mariusz Cieślik z tygodnika
Wprost.

 

25 stycznia 2016

- To wyjątkowa książeczka, do której idealnie pasuje przysłowie "małe jest piękne".
– przekonuje autorka bloga: Półeczka z niebieskimi migdałami.

 

22 stycznia 2016

- To powieść, która w barwny, dowcipny sposób przedstawia przemiany w naszym kraju na przestrzeni minionego półwiecza widziane oczami maniaka muzyki. Czyli kogoś takiego jak
sam Mogielnicki – pisze Wiesław Weiss, redaktor naczelny miesięcznika Teraz Rock.

 

18 stycznia 2016

"Kryzysowa narzeczona" Andrzeja Mogielnickiego "Tytułem tygodnia" w poznańskim Radiu Merkury. Fragmentów książki w interpretacji Zbigniewa Grochala można posłuchać na
antenie stacji codziennie do piątku o godz. 13:45 (powtórka o godz. 17:30). Za każdym
razem można wygrać książkę!

 

16 stycznia 2016

- „Kryzysową narzeczoną” czyta się wybornie, jak dobrze znaną anegdotę o młodości swoich rodziców (tudzież własnej). Ta niepozorna […] książeczka kryje w sobie ogromne pokłady poczucia humoru, ciepłej ironii i wspomnień, głównie z czasów PRL-u. – tak „Kryzysową narzeczoną” Andrzeja Mogielnickiego zachwala Malwina Szewczyk z portalu
CoPrzeczytac.pl.

 

12 stycznia 2016

- Jak przedstawia się miłość Inżyniera i Myszy, będąca motywem przewodnim książki? […] Zaskakujący przebieg życia dwójki kochanków i nieprzewidywalne zakończenie ich romansu udowadnia jedynie ogrom brudu komunistycznego ustroju oraz wszechwładne macki aparatu władzy. – tak fabułę „Kryzysowej narzeczonej” Andrzeja Mogielnickiego streszcza Wioleta Sadowska na blogu Subiektywnie o książkach.

 

9 stycznia 2016

- Oprócz historii burzliwego romansu są tam też dzieje kilku postaci z mojego pokolenia.
W tle muzyka rockowa i historia naszej wiecznie uciemiężonej ojczyzny. Uprzedzam jednak - zero martyrologii. Jeden z moich przyjaciół, który książkę przeczytał, gatunkowo zaliczył ją
do "zwięzłej epiki". – tak Andrzej Mogielnicki opowiada o swojej powieści "Kryzysowa
narzeczona" w rozmowie z Cezarym Łazarewiczem z portalu wp.pl

 

8 stycznia 2016

- „Kryzysowa narzeczona” to nie wyłącznie opowieść rozrachunkowa, to ciekawa obserwacja mentalnego dorastania w okresie przełomu. – zauważa Izabela Mikrut na swoim blogu Tu-czytam.

 

7 stycznia 2016

- "Kryzysowa narzeczona" to książka nie tylko dla fanów Lady Pank. To porywająca historia
o muzyce, opowiedziana przez człowieka, który jest prawdziwym muzycznym nerdem!
– pisze K.K. na blogu Czytajcie, a znajdziecie! o debiutanckiej powieści Andrzeja
Mogielnickiego.

 

6 stycznia 2016

- Duża dawka kultowej muzyki, zręczne pióro i odpowiednie spojrzenie na Polskę lat 70., 80.
i początku 90. dały fantastyczny efekt w postaci arcyciekawej, dobrze napisanej książki, którą czyta się błyskawicznie z lekkim uśmiechem na ustach. – twierdzi autor bloga Pasje
i fascynacje mola książkowego...nie tylko literackie...

 

5 stycznia 2016

O „Kryzysowej narzeczonej” Andrzeja Mogielnickiego wspomniał Onet.pl.  Dziękujemy!

 

5 stycznia 2016

- Powieść ta, zachwyci każdego, kto ma chęć przenieść się w czasy PRL-u. – zapewnia Matka Wygodna na swoim blogu.

 

2 stycznia 2016

[...] to pokoleniowa historia. Jest narrator – dziennikarz muzyczny, jego koleżka, zwany Inżynierem, i paru innych freaków, jest miłość, służby specjalne, 40 lat historii rockandrolla
i historii Polski. – tak Andrzej Mogielnicki streszcza swoją debiutancką powieść odpowiadając na pytanie Aleksandry Boćkowskiej z gazeta.pl

 

31 grudnia  2015

- Czas młodzieżowego buntu, beztroski, niezobowiązujących romansów […]. – pisze
o „Kryzysowej narzeczonej” Agnieszka Dorsz na blogu Figlarne czytanie.

 

29 grudnia 2015

- Świetna pozycja zarówno dla 40-latków jak i 15-latków, […] dla fanów Lady Pank, Pink Floyd, The Doors, Judas Priest, 2Paca, Notoriousa, Pezeta, Molesty czy Kendricka – każdej muzyki, która swoją formą i treścią porywała tłumy i pokolenia, stojąc w opozycji do radiowej bezideowości. – pisze Mateusz Natalii w entuzjastycznej recenzji „Kryzysowej narzeczonej” Andrzeja Mogielnickiego opublikowanej na www.popkiller.pl.

 

24 grudnia 2015

Trwa promocja naszych e-booków w Virtualo.pl. "Kryzysowa narzeczona" Andrzeja Mogielnickiego jest teraz dostępna w niższej cenie!

 

23 grudnia 2015

- Byłam ciekawa tej książki, jak cholera. Nie zawiodłam się. – pisze autorka bloga Coacha zapiski, czyli warsztaty z codzienności.

 

23 grudnia 2015

- Krótka, mięsista, dowcipna. W sam raz na weekend. – tak „Kryzysową narzeczoną”
Andrzeja Mogielnickiego polecają redaktorzy miesięcznika LOGO. Dziękujemy!

 

19 grudnia 2015

- Świetna proza. Koncertowa wręcz – tak debiut powieściowy Andrzeja Mogielnickiego jest oceniany na stronie Literackiej nagrody Europy środkowej Angelus.

 

19 grudnia 2015

- Książka do przeczytania w jeden dzień lub noc, bo trudno się od niej oderwać – zapewnia Kamilla Placko-Wozińska z Głosu Wielkopolskiego.

 

18 grudnia 2015

„Kryzysowa narzeczona” Andrzeja Mogielnickiego do wygrania w konkursie miesięcznika
Teraz Rock! Zabawa trwa do 23 grudnia!

 

17 grudnia 2015

- Malutkie, ale bardzo smaczne! – tak Marcin Meller zachęca do przeczytania "Kryzysowej narzeczonej" na blogu WeBook. Jego recenzja książki Andrzeja Mogielnickiego rozpoczyna
się w piątej minucie i pięćdziesiątej sekundzie programu, ale oczywiście polecamy
obejrzenie całego odcinka!

 

11 grudnia 2015

- To jest romans. Opowieść miłosna na tle epoki. Trochę dziwaczna [...], ale w tamtych
czasach wszystko było dziwaczne – opowiada Andrzej Mogielnicki o powieści "Kryzysowa narzeczona" podczas rozmowy z Remigiuszem Kozińskiem z telewziji WTK.

 

11 grudnia 2015

- To […] realistyczny portret młodego pokolenia dojrzewającego w latach 60.-70. […]
marzenia, ambicje i aspiracje tamtejszych i dzisiejszych 20-latków wcale tak mocno się nie różnią – stwierdza ze zdziwieniem recenzent dziennika MetroCafe po lekturze „Kryzysowej
narzeczonej”.

 

7 grudnia 2015

Andrzej Mogielnicki i jego "Kryzysowa narzeczona" będą dzisiejszej nocy gośćmi Romana Rogowieckiego i jego nocnej audycji muzycznej w radiowej Jedynce. Początek: kwadrans po godz. 24, w nocy z poniedziałku na wtorek.

 

5 grudnia 2015

„Kryzysową narzeczoną” wymyśliłem chodząc z psami po plaży w Dominikanie – zdradza
w Markomanii Andrzej Mogielnicki Markowi Niedźwieckiemu.

 

27 listopada 2015

- Czyta się to znakomicie! – tak Mikołaj Lizut zachwala w radiu TOK.FM debiut powieściowy Andrzeja Mogielnickiego

 

20 listopada 2015

Totalny Brak Kultury na swoim profilu na FB zamieścił recenzję „Kryzysowej narzeczonej”.

 

17 listopada 2015

Andrzej Mogielnicki był jednym z bohaterów programu „Na językach” Agnieszki Szulim

 

5 listopada 2015

19 listopada 2015 r. premiera pierwszej powieści Andrzeja Mogielnickiego. Pytajcie
w księgarniach

 

© 2016   Wydawnictwo Szelest sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.